Resultatliste for Vester Hornum Løbet 2014

4,8 km rute

Piger, 0-13 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
6 Sara Præsius Pilgaard 3. kl. Vester Hornum 10 00:28:31 1 41
11 Sascha Christensen 6. kl. / V. H. Løberne Vester Hornum 12 00:28:41 2 43
117 Lachim Vester Hornum 11 00:31:51 3 60
9 Sabina Thomsen 7. kl. Gatten 13 00:33:25 4 71
12 Maria Christensen 0. kl. Vester Hornum 7 00:37:25 5 82
14 Sara Kruse Laursen 0. kl. Vester Hornum 5 00:38:40 6 86
13 Mathilde Christensen 4. kl. Vester Hornum 11 00:39:56 7 90
121 Emma Eriksen 3. kl. / Team Bette Svend Vester Hornum 10 00:39:58 8 91
8 Sabina Præsius Pilgaard 2. kl. Vester Hornum 8 00:43:56 9 92
5 Frida Binderup 1. kl. Flejsborg 8 00:45:58 10 98
119 Mia Mølvang Nielsen Vester Hornum 10 00:55:20 11 112
2 Signe Nygaard Christensen 3. kl. / V. H. Løberne Flejsborg 10 00:55:21 12 113
4 Ida Marie Fragtrup Team Kilsgaard Ranum 4 00:57:07 13 119
131 Viktoria Kristensen 3. kl. / V. H. Løberne Borregård 10 00:58:44 14 124
15 Pixie Overgaard Larsen Vester Hornum 1 00:59:04 15 127
3 Lærke Kilsgaard Team Kilsgaard Aars 4 01:00:10 16 131
Damer, 14-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
40 Janne Sæderup Morum 22 00:22:16 1 6
39 Astrid Rosa Klitgaard Vester Hornum 19 00:23:42 2 10
38 Astrid Høvring Andersen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 17 00:24:22 3 14
33 Nicoline Kvajborg Team Kilsgaard Aars 24 00:25:32 4 24
140 Pia Buus Flejsborg 29 00:27:18 5 35
42 Cecilie Carøe 7. kl. Vester Hornum 14 00:28:33 6 42
43 Didde Kruse Laursen Vester Hornum 15 00:30:50 7 56
34 Mette Svendsen Team Kilsgaard Ranum 27 00:32:13 8 65
37 Maja Bøgh Møller Vester Hornum 16 00:39:21 9 89
31 Kamilla Asp Team Kilsgaard Suldrup 16 00:57:01 10 118
36 Rikke Fragtrup Team Kilsgaard Ranum 25 00:57:12 11 120
41 Sara Lassen Aalborg 27 00:58:49 12 125
45 Regina Larsen Vester Hornum 24 00:59:03 13 126
44 Sanne Pedersen Aalborg 23 00:59:06 14 128
32 Carina Kilsgaard Team Kilsgaard Aars 25 01:00:06 15 129
35 Maria Rønnau Team Kilsgaard Ranum 29 01:10:44 16 132
Damer, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
57 Kirsten Hosbond Petersen Vester Hornum Løberne Gatten 43 00:21:57 1 5
133 Randi Klysner Farsø 43 00:25:21 2 21
69 Mona Sams Troelsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 41 00:25:25 3 22
65 Lonnie Christensen Aars 49 00:26:53 4 30
76 Carina Carøe Vester Hornum 39 00:26:54 5 31
136 Winnie P. Andersen Aars 49 00:27:03 6 32
70 Charlotte Pedersen Aars Trim Hornum 47 00:27:06 7 33
81 Charlotte Damborg Pedersen Blære 30 00:27:09 8 34
139 Lone Gertsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 44 00:27:25 9 36
126 Jette D. Thomsen Farsø 43 00:28:08 10 40
71 Ditte Immersen Dalgaard Overlade 35 00:29:00 11 44
73 Kirsten Overgaard Munk Aars 38 00:29:29 12 47
128 Lonni Hansen Vester Hornum 37 00:29:55 13 51
77 Ulla Markvard Vester Hornum 44 00:30:12 14 52
130 Cindie Grønning Vester Hornum Løberne Borregård 33 00:31:39 15 59
61 Lotte Elgaard Nielsen Vester Hornum 36 00:31:53 16 61
78 Lisbeth Vad Koch Randers 39 00:31:56 17 62
82 Christina Støvring-Eriksen Fjelsø 46 00:32:17 18 66
113 Camilla Møller Vester Hornum Løberne Vester Hornum 37 00:32:34 19 68
134 Birgitte Rask Madsen Blære 46 00:32:52 20 70
60 Dorthe Pedersen Vester Hornum Løberne Flejsborg 41 00:34:40 21 72
72 Connie Christensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 48 00:36:18 22 78
74 Susanne Madsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 46 00:37:09 23 81
67 Birgitte Thomsen Vester Hornum 46 00:38:08 24 83
66 Randi Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 39 00:38:18 25 85
80 Lone Laursen Vester Hornum 42 00:38:41 26 87
59 Rikke Christensen Vester Hornum Løberne Flejsborg 36 00:38:42 27 88
62 Anette Præsius Pilgaard Vester Hornum 41 00:44:02 28 93
120 Trine Sandersen Risegaarden Vester Hornum 42 00:44:08 29 94
64 Jeannette Binderup Lassen Flejsborg 37 00:46:01 30 99
68 Ann Britt Frederiksen Vester Hornum 40 00:46:55 31 104
75 Lene Gravesen Vester Hornum 40 00:47:16 32 107
79 Anette Viborg Vester Hornum 43 00:52:35 33 109
127 Birgitte Bøgh Møller Vester Hornum 36 00:55:50 34 115
63 Louise Kilsgaard Team Kilsgaard Vester Hornum 35 00:56:58 35 117
Damer, 50+ år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
100 Bente Lapirtis Jensen Farsø Tri & Trim Farsø 50 00:24:41 1 15
106 Lene Bjørn Jørgensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 53 00:25:16 2 20
103 Lone Gundersen Aars 52 00:26:12 3 26
104 Birgith Sæderup Morum 50 00:27:29 4 37
102 Anna Marie Støttrup Farsø 63 00:29:04 5 45
105 Bodil Nielsen Farsø 64 00:29:47 6 50
98 Maren Lise Pedersen Aars 69 00:30:25 7 54
97 Britta Jensen Vester Hornum 57 00:35:04 8 76
99 Iris Jørgensen Aars 67 00:35:15 9 77
101 Helle Engelhardt Kristensen Vognsild 51 00:36:28 10 79
135 Else Sørensen Blære 59 00:36:30 11 80
96 Jytte Lassen Farsø 61 00:55:48 12 114
95 Pia Binderup Vester Hornum 70 00:55:52 13 116
94 Marianne Clemmensen Team Kilsgaard Flejsborg 69 01:10:47 14 133
Drenge, 0-13 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
24 Lasse Troelsen 6. kl. Vester Hornum 13 00:22:56 1 7
26 Nikolaj Munk Aars 13 00:23:55 2 12
28 Kasper Toft Mortensen 6. kl. Vester Hornum 12 00:25:13 3 19
27 Mathias Høvring Andersen 6. kl. Vester Hornum 13 00:25:44 4 25
19 Johan Lindmark Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 11 00:27:37 5 38
22 Simon Pedersen 7. kl. Flejsborg 13 00:31:16 6 57
125 David Flejsborg 12 00:32:22 7 67
23 Jeppe Knudsen 1. kl. Vester Hornum 6 00:35:00 8 74
29 Magnus Binderup Flejsborg 12 00:35:01 9 75
20 Niels Lindmark Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 9 00:38:14 10 84
18 Johan Elgaard Nielsen 1. kl. Vester Hornum 8 00:45:13 11 96
21 Jacob Frederiksen 1. kl. Vester Hornum 7 00:45:18 12 97
7 Emil Juul 1. kl. Vester Hornum 8 00:46:06 13 100
122 Joakim Man Flejsborg 13 00:46:43 14 101
16 Eskild Hosbond Petersen 0. kl. Gatten 6 00:46:49 15 102
116 Emil Hosbond Petersen Gatten 13 00:47:00 16 106
138 Peter Viborg Vester Hornum 9 00:52:15 17 108
17 Oliver Fragtrup Team Kilsgaard Ranum 3 00:57:14 18 121
Herre, 14-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
48 Rune Kilsgaard Team Kilsgaard Vester Hornum 17 00:20:46 1 1
54 Anders Kruse Laursen 8. kl. Vester Hornum 14 00:24:50 2 16
124 Jeppe Man Flejsborg 15 00:24:56 3 17
50 Michael Madsen Team Kilsgaard Aars 25 00:29:37 4 49
46 Nicolai Pedersen 8. kl. Flejsborg 15 00:30:42 5 55
53 Tobias Bach Jensen Brorstrup 14 00:31:32 6 58
49 Casper Kilsgaard Team Kilsgaard Ranum 25 00:32:02 7 63
52 Danni Andersen Aalborg 27 00:34:52 8 73
51 Søren Markvard Christensen Vester Hornum 15 00:46:59 9 105
55 Thomas Overgaard Vester Hornum 28 00:58:38 10 122
56 Rommy Kristensen Aalborg 28 00:58:40 11 123
Herre, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
137 Ryan Bertram Farsø 30 00:21:08 1 2
115 Thomas Jørgensen Aars 36 00:21:30 2 3
88 Peder Lindmark Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 41 00:21:40 3 4
91 Djon Munk Aars 46 00:23:46 4 11
118 Thomas Bak Christensen Østrup 40 00:24:19 5 13
93 Ivar Kruse Laursen Vester Hornum 42 00:25:09 6 18
84 Poul Pedersen Flejsborg 46 00:26:25 7 28
114 Søren Nielsen Vester Hornum 46 00:26:40 8 29
90 Jan Troelsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 42 00:28:00 9 39
129 Alex Stumpe Farsø 38 00:29:36 10 48
87 Niels Ole Pilgaard Farsø 48 00:30:17 11 53
85 Dan Kilsgaard Team Kilsgaard Vester Hornum 47 00:32:44 12 69
83 Henrik Petersen Vester Hornum Løberne Gatten 39 00:46:50 13 103
92 Henrik Bach Jensen Brorstrup 45 00:52:43 14 110
86 Svend Kilsgaard Team Kilsgaard Ranum 49 01:00:09 15 130
Herre, 50+ år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
111 Claus Støvring-Eriksen Fjelsø 50 00:23:08 1 8
108 Jan Larsen Aars 55 00:23:35 2 9
112 Poul Jørgensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 52 00:25:27 3 23
132 Kjeld Betzer Hyllebjerg 63 00:26:12 4 27
110 Erik Michael Nørgaard Farsø Tri & Trim Farsø 51 00:29:26 5 46
109 Kurt Larsen Blære 54 00:32:09 6 64
123 Peter Kindt Flejsborg 50 00:44:42 7 95
107 Leif Kilsgaard Team Kilsgaard Flejsborg 73 00:52:46 8 111