Resultatliste for Vester Hornum Løbet 2015

4,8 km

Piger, 0-5 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
67 Zilke Kilsgaard Vester Hornum 0 00:37:34 1 54
73 Aviaja Kirstine Hosbond Petersen Gatten Skole Gatten 5 00:49:16 2 69
1 Emma Schmidt Vester Hornum 4 00:50:48 3 74
Piger, 6-13 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
4 Julie Thomsen Farsø 12 00:25:17 1 22
62 Katrine Holm Hyllebjerg 13 00:27:24 2 36
6 Maria Christensen 1. Klasse Vester Hornum 8 00:35:07 3 44
11 Sara Kruse Laursen Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 6 00:36:58 4 49
9 Mia Ejlersen Petersen 5. klasse Vester Hornum 12 00:42:44 5 56
12 Signe Nygaard Christensen 4. klasse Ejstrup 11 00:42:45 6 57
8 Mathilde Christensen 5. Klasse Vester Hornum 12 00:44:52 7 60
14 Vivianna Thomsen 5. klasse Vester Hornum 11 00:44:56 8 61
3 Clara Kollerup Nielsen Cool Kids 0. Klasse Vester Hornum 7 00:49:26 9 71
10 Sabine Sunddahl 1. klasse Flejsborg 8 01:01:46 10 78
Damer, 14-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
15 Astrid Høvring Andersen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 17 00:24:07 1 17
84 Caroline Wetche Vester Hornum 14 00:25:44 2 26
87 Line Lomholt Aars 20 00:25:58 3 28
17 Michelle Lassen Vester Hornum 19 00:32:05 4 42
18 Rikke Nielsen Vester Hornum 17 00:35:49 5 47
19 Sandie Hejlskov Vester Hornum Løberne Haverslev 22 00:46:38 6 64
Damer, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
28 Mai-Britt Frimor Hornum 37 00:25:20 1 23
26 Lone Gertsen V. Hornum Løberne Vester Hornum 45 00:26:03 2 29
30 Ulla Markvard Vester Hornum 45 00:26:25 3 31
21 Charlotte Pedersen Hornum 48 00:26:59 4 33
22 Charlotte Pedersen Blære 31 00:27:31 5 38
25 Dorthe Pedersen Vester Hornum Løberne Flejsborg 42 00:34:38 6 43
74 Kirsten Hosbond Petersen Gatten Skole Gatten 43 00:35:12 7 46
27 Lone Laursen Supporter Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 43 00:36:59 8 50
24 Kirsten Overgaard Munk Aars Trim Motion Aars 39 00:44:11 9 59
77 Else Juul Vester Hornum Løberne Vester Hornum 45 00:47:56 10 66
20 Annika Schmidt Vester Hornum 34 00:50:50 11 75
29 Rikke Christensen Ejstrup Ejstrup 37 01:01:53 12 80
23 Christina Kollerup Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 38 01:11:54 13 82
Damer, 50+ år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
32 Lene Bjørn Jørgensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 54 00:24:10 1 18
80 Tenna Allerslev Holstebro Svømmeklub Holstebro 50 00:27:01 2 34
33 Nanna Tønning Gedsteddalen 71 00:41:05 3 55
31 Bente Hejlskov Vester Hornum Løberne Vester Hornum 60 00:46:04 4 62
16 Gunn Knudsen Vester Hornum 68 00:47:16 5 65
Drenge, 0-5 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
68 Storm Kilsgaard Vester Hornum 0 00:37:32 1 53
2 Jakob Jan Kollerup Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 4 01:11:51 2 81
Drenge, 6-13 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
75 Johan Kristensen Vester Hornum 12 00:25:36 1 24
78 Nichlas Hansen Vester Hornum 13 00:25:38 2 25
81 Oskar Holstebro Svømmeklub Holstebro 13 00:26:16 3 30
63 Leander Holm Hyllebjerg 11 00:27:29 4 37
36 Eskild Hosbond Petersen Gatten Skole / 1. klasse Gatten 7 00:35:09 5 45
41 Noah Christensen Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 7 00:36:39 6 48
35 Deivydas Karpas Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 7 00:37:23 7 51
39 Kristian Munk Aars Trim Motion Aars 9 00:44:09 8 58
37 Jonas Nygaard Christensen Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 8 00:47:59 9 67
7 Emil Juul 2. klasse V. Hornum 9 00:48:06 10 68
34 Benjamin Grove Hedegaard Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 6 00:50:31 11 73
42 Viktor Krogstrup Madsen Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 6 01:01:35 12 77
40 Nikolai Nygaard Christensen Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 8 01:01:51 13 79
Herre, 14-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
71 Brian S. Larsen Kolding 27 00:18:32 1 1
86 Alex Vestergaard Vester Hornum 21 00:21:07 2 6
46 Nikolaj Munk Aars Trim Motion Aars 14 00:21:36 3 8
85 Carl-Emil Wetche Vester Hornum 15 00:22:42 4 10
69 Rune Kilsgaard Vester Hornum Løberne Vester Hornum 18 00:22:46 5 11
44 Casper Brämer Aalborg 26 00:22:48 6 12
47 Simon Pedersen 8 kl. Flejsborg 14 00:22:49 7 13
43 Anders Kruse Laursen Vester Hornum 15 00:25:04 8 21
45 Nicolai Pedersen 9 kl. Flejsborg 16 00:30:28 9 41
Herre, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
83 Torsten Wetche Vester Hornum 45 00:19:18 1 2
79 Lars Bo Christiansen Holstebro Svømmeklub Holstebro 49 00:19:29 2 3
57 Svend Aage Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 39 00:19:59 3 4
65 Thomas Møller Jørgensen Aars trim og motion Aars 37 00:22:37 4 9
50 Djon Munk Aars Trim Motion Aars 47 00:23:05 5 14
49 Brian Meyer Pedersen Vester Hornum 44 00:24:01 6 15
55 Jan Troelsen Valgårdsvej Vester Hornum 43 00:24:05 7 16
48 Allan Hansen Vester Hornum 41 00:24:54 8 20
53 Ivar Kruse Laursen Supporter Cool Kids 0. klasse Vester Hornum 43 00:26:52 9 32
56 Poul Pedersen Vester Hornum Løberne Flejsborg 47 00:27:52 10 40
70 Dan Kilsgaard Vester Hornum 48 00:37:27 11 52
52 Henrik Petersen Gatten Skole Gatten 40 00:49:17 12 70
54 Jan Kollerup Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 37 00:49:29 13 72
51 Gunnar Schmidt Vester Hornum 40 00:50:53 14 76
Herre, 50+ år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
72 Arild Larsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 57 00:20:59 1 5
60 Carl Olsen Vester Hornum løberne Hornum 50 00:21:10 2 7
76 Poul Jørgensen Vester Hornum 53 00:24:39 3 19
82 Jens Andersen Farsø 59 00:25:46 4 27
66 Kjeld Ejvind Betzer Hyllebjerg 64 00:27:16 5 35
64 Preben Holm Hyllebjerg 50 00:27:34 6 39
59 Benny Hejlskov Vester Hornum Løberne Vester Hornum 62 00:46:07 7 63
61 Jørgen Petersen - Nakskov 64 01:11:58 8 83