Resultatliste for Vester Hornum Løbet 2016

4,8 km

Piger, 0-5 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
88 Emma Schmidt Sommerlyst V. Hornum 5 00:51:17 1 70
89 Zilke kilsgaard Team Kilsgaard Vester hornum 1 00:51:27 2 73
Piger, 6-13 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
91 Sara Præsius Pilgaard Vester Hornum 11 00:28:45 1 26
162 Mathilde Christensen Vester Hornum 13 00:34:05 2 40
161 Maria Christensen Vester Hornum 9 00:35:45 3 47
163 Sara Kruse Laursen Team Laursen Vester Hornum 7 00:45:24 4 59
90 Sabina Præsius Pilgaard Vester Hornum 10 00:50:17 5 67
Damer, 14-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
93 Astrid Høvring Andersen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 18 00:23:56 1 15
102 Pernille Heden Aalborg 21 00:24:29 2 18
99 Mathilde Rask Madsen Birgittes Venner Aars 16 00:30:03 3 31
96 Emely Hansen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 18 00:38:17 4 49
97 Line Grimnitz Vester Hornum Løberne Vegger 19 00:45:40 5 61
103 Sandie Hejlskov Vester Hornum Løberne Haverslev 23 00:47:17 6 65
94 Carina kilsgaard Team Kilsgaard Ranum 25 00:51:21 7 71
101 Olivia kilsgaard Team Kilsgaard Ranum 17 00:51:25 8 72
Damer, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
116 Majbrit Brink Strøh Hald Ege 31 00:22:01 1 7
112 Mai-Britt Frimor Vester Hornum Løberne Hornum 39 00:25:06 2 21
111 Lone Gertsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 46 00:26:20 3 22
164 Charlotte Pedersen Aars Trim Motion Hornum 49 00:27:31 4 24
109 Karina Carøe Vester Hornum 41 00:28:33 5 25
110 Kirsten Overgaard Munk Aars Trim Motion Aars 40 00:29:22 6 28
171 Tina Kanstrup Nibe 40 00:29:47 7 30
118 Rikke Grimnitz Vester Hornum Løberne Vegger 49 00:30:14 8 32
105 Birgitte Rask Madsen Birgittes Venner Aars 48 00:33:07 9 39
113 Lotte Elgaard Nielsen Vester Hornum 38 00:34:38 10 41
117 Randi Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 41 00:34:40 11 42
108 Henriette Christensen V. Hornum Løberme V. Hornum 49 00:35:00 12 43
165 Ilse Lemvig Hornum 48 00:35:00 13 44
114 Louise Hansen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 41 00:38:19 14 50
176 Lonni Hansen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 39 00:39:08 15 51
107 Dorthe Pedersen Flejsborg 43 00:39:09 16 52
168 Margit Dahl Hornum 46 00:43:41 17 57
166 Lene Gravesen Vester Hornum 42 00:44:34 18 58
167 Lone Laursen Team Laursen Vester Hornum 44 00:45:27 19 60
104 Annika Schmidt Sommerlyst V. Hornum 35 00:51:15 20 69
115 Louise Kilsgaard Team Kilsgaard Vester hornum 37 00:53:15 21 78
Damer, 50+år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
122 Lene Bjørn Jørgensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 55 00:24:08 1 17
119 Anna Marie Støttrup Farsø Tri & Trim Farsø 65 00:29:14 2 27
121 Hanne Thomsen Flejsborg 52 00:31:06 3 35
126 Sanne Bach Vester Hornum Løberne Vester Hornum 56 00:35:17 4 45
127 Susanne Nielsen Birgittes Venner 9600 Aars 55 00:35:26 5 46
125 Nanna Tønning V. Hornum 72 00:40:35 6 54
120 Bente Hejlskov Vester Hornum Løberne Vester Hornum 61 00:46:55 7 62
124 Maibritt C. Svendsen Ranum 57 00:47:14 8 64
Drenge, 0-5 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
129 Storm Kilsgaard Team Kilsgaard Vester hornum 1 00:51:29 1 74
128 Nohr kilsgaard Team Kilsgaard Aars 1 00:53:11 2 77
Drenge, 6-13 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
133 Simon Larsen Farsø 13 00:19:57 1 2
131 Johan Lindmark Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 13 00:29:40 2 29
130 Eskild Hosbond Petersen Vester Hornum Løberne Gatten 8 00:35:46 3 48
132 Niels Lindmark Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 11 00:50:12 4 66
Herre, 14-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
137 Rune Kilsgaard Team kilsgaard Vester hornum 19 00:21:11 1 5
136 Nikolaj Munk Aars Trim Motion Aars 15 00:22:14 2 9
135 Nicolai Pedersen Flejsborg 17 00:22:17 3 10
169 Anders Kruse Laursen Team Laursen Vester Hornum 16 00:23:33 4 13
138 Simon Pedersen Flejsborg 15 00:26:25 5 23
178 Daniel Veggerby Vester Hornum 24 00:42:30 6 55
177 Mads Larsen - 25 00:42:35 7 56
Herre, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
172 Casper Døssing Team Drk Nibe 38 00:18:48 1 1
151 Svend Aage Nielsen Vester Hornum 40 00:20:06 2 3
152 Thomas Møller Jørgensen Vester Hornum Løberne Aars 38 00:21:57 3 6
141 Brian Meyer Pedersen V Hornum 45 00:22:39 4 11
148 Peder Lindmark Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 43 00:22:49 5 12
140 Brian Madsen Birgittes venner Aars 48 00:23:36 6 14
143 Djon Munk Aars Trim Motion Aars 48 00:24:35 7 19
139 Allan Hansen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 42 00:24:43 8 20
146 Heino Pedersen Beierholm Aars 41 00:30:15 9 33
170 Ivar Kruse Laursen Team Laursen Vester Hornum 44 00:30:33 10 34
173 Henrik Frederiksen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 35 00:32:47 11 36
142 Dan kilsgaard Team Kilsgaard Vester hornum 49 00:32:50 12 37
150 Poul Pedersen Flejsborg 48 00:40:31 13 53
145 Hans H. Jensen Ranum 49 00:47:12 14 63
144 Gunnar Schmidt Sommerlyst V. Hornum 41 00:51:14 15 68
147 Nicolai Kilsgaard Team Kilsgaard Aars 33 00:53:07 16 76
Herre, 50+ år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
155 Carl Olsen Vester Hornum Løberne Hornum 51 00:20:37 1 4
175 Klaus Holk Pedersen Aars Trim Motion Aars 56 00:22:09 2 8
160 Poul Jørgensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 54 00:24:00 3 16
157 Erik Nielsen Birgittes Venner 9600 Aars 57 00:32:53 4 38
154 Benny Hejlskov Vester Hornum Løberne Vester Hornum 63 00:52:00 5 75