Resultatliste for Vester Hornum Løbet 2017

4,8 km

Piger, 0-4 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
228 Zilke Kilsgaard Vester Hornum 2 00:40:09 1 61
Piger, 5-9 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
179 Sara Kruse Laursen Vester Honum 8 00:34:21 1 46
257 Clara Kollerup Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 9 01:20:52 2 73
Piger, 10-14 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
254 Laura Jørgensen Farsø 11 00:22:28 1 9
232 Rikke Madsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 14 00:31:18 2 36
246 Emma Eriksen Team Bette Svend Vester Hornum 13 00:39:15 3 58
180 Josefine Rasmussen FML Vester Hornum 14 00:55:55 4 67
Kvinder, 15-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
241 Randi Hadberg Team Aarhus Aarhus 26 00:25:15 1 19
238 Katrine Holm Hyllebjerg 15 00:28:32 2 32
182 Mille Grønning FML Hyllebjerg 15 00:55:52 3 66
181 Cecilie Lassen FML Overlade 15 00:55:58 4 68
183 Thilde Dahl Nielsen FML Vester Hornum 16 00:55:59 5 69
Kvinder 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
229 Kirsten Hosbond Petersen Vester Hornum Løberne Gatten 45 00:24:26 1 17
188 Lone Gertsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 47 00:26:36 2 23
187 Kirsten Overgaard Munk Aars Trim Motion Aars 41 00:27:17 3 29
184 Charlotte Pedersen Vester Hornum Løberne Blære 33 00:31:26 4 37
186 Karina Carøe Vester Hornum Løberne Vester Hornum 42 00:32:23 5 41
190 Mai-Britt Frimor Vester Hornum Løberne Hornum 40 00:34:03 6 45
189 Lone Laursen Vester Hornum 45 00:34:25 7 47
250 Randi Kristensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 42 00:35:21 8 50
253 Ilse Lemvig Vester Hornum Løberne Vester Hornum 49 00:35:29 9 51
185 Dorthe Pedersen Vester Hornum Løberne Flejsborg 44 00:35:46 10 52
191 Majbritt Sørensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 44 00:42:32 11 64
Kvinder, 50 +
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
259 Lene Bjørn Vester Hornum Løberne Vester Hornum 56 00:24:11 1 15
201 Lonnie Christensen Farsø Tri & trim Års 52 00:25:42 2 21
247 Gitte Korup Sørensen Farsø Tri og Trim Farsø 59 00:26:59 3 26
193 Charlotte Pedersen Vester Hornum Løberne Hornum 50 00:29:13 4 34
192 Anna Marie Støttrup Farsø tri & trim Farsø 66 00:30:01 5 35
202 Marianne Sørensen Vester Hornum Løberne Hornum 56 00:31:36 6 38
195 Hanne Thomsen Vester Hornum 53 00:31:52 7 39
197 Helle Bæk Vester Hornum Løberne Vester Hornum 51 00:32:22 8 40
230 Lone Madsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 51 00:33:11 9 43
234 Lone Bentzen Aars 51 00:34:54 10 48
198 Helle Kjær Gertsen Vester Hornum Løberne Lille Binderup 55 00:34:57 11 49
243 Elsebeth Skadhauge Blære 51 00:37:02 12 53
203 Sanne Bach Vester Hornum Løberne 9640 Farsø 57 00:37:53 13 56
196 Helle Brokholm Vester Hornum Løberne Aars 50 00:37:56 14 57
199 Henriette Christensen V. Hornum Løberne V. Hornum 50 00:42:27 15 63
194 Charlotte Rask Hansen Vester Hornum Løberne Farsø 55 00:42:33 16 65
Drenge, 0-4 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
227 Storm Kilsgaard Vester Hornum 2 00:40:05 1 60
Drenge, 5-9 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
205 Tristan Frimor Vangsgaard Vester Hornum Løberne Hornum 7 00:34:00 1 44
204 Eskild Hosbond Petersen Vester Hornum Skole Gatten 9 00:37:31 2 54
256 Jakob Kollerup Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 7 01:21:07 3 74
Drenge, 10-14 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
233 Søren Madsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 14 00:21:42 1 6
207 Johan Elgaard Nielsen Vester Hornum Løberne V.Hornum 11 00:27:16 2 28
239 Leander Holm Hyllebjerg 13 00:27:29 3 30
208 Thomas Christensen 8. Kl Øster Falde 14 00:32:31 4 42
206 Emil Juul Ølgod 11 00:37:33 5 55
252 Johan Lindmark Vester Hornum Løberne Vester Hornum 14 01:00:39 6 70
251 Niels Lindmark Vester Hornum Løberne Vester Hornum 12 01:00:40 7 71
209 Tobias Pedersen Vester Hornum Løberne Flejsborg 12 01:00:45 8 72
Herre, 15-29 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
240 Rolf Rosenlund Team Aarhus Aarhus 23 00:25:10 1 18
210 Mads Meyer Pedersen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 20 00:27:09 2 27
Herre, 30-49 år
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
225 Jakob Rasmussen Hvalpsund 42 00:18:46 1 1
237 Torsten Wetche Farsø 47 00:19:06 2 2
218 Svend Aage Nielsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 41 00:20:06 3 4
219 Thomas Jørgensen Vester hornum løberen Aars 39 00:22:03 4 8
248 Peder Lindmark Vester Hornum Løberne Vester Hornum 44 00:22:37 5 10
214 Brian Meyer Pedersen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 46 00:22:41 6 11
255 Niels Peter Jørgensen Farsø 38 00:23:06 7 13
215 Djon Munk Aars Trim Motion Aars 49 00:23:27 8 14
213 Allan Hansen Vester Hornum Løberne Farsø 43 00:25:26 9 20
216 Poul Pedersen Vester Hornum Løberne Flejsborg 49 00:27:36 10 31
235 Ivar Kruse Vester Hornum Løberne Vester Hornum 45 00:28:49 11 33
249 Jens Thomsen Farsø 37 00:40:02 12 59
Herre, 50+
Nr. Navn Hold By Alder Tid Placering i gruppe Placering samlet
222 Phillip Bøgh Herstedøster 57 00:20:05 1 3
220 Carl Olsen Vester Hornum Løberne Hornum 52 00:20:17 2 5
223 Torben Johansen Aars Trim Aars 56 00:21:56 3 7
245 Klaus T. Holk Pedersen Aars Trim Aars 57 00:22:46 4 12
224 Poul Jørgensen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 55 00:24:16 5 16
244 Gunnar Nielsen Blære 52 00:25:54 6 22
231 Mads Madsen Vester Hornum Løberne Vester Hornum 52 00:26:42 7 24
221 Jan Larsen Aars Trim Aars 58 00:26:51 8 25
226 Dan Kilsgaard Vester Hornum 50 00:40:10 9 62
258 Jørgen Petersen Nakskov 66 01:21:38 10 75